Ana içeriğe atla

müstakbel teyze adayı


eneeeee allam yarebbim "hala"ydım, şimdi de "teyze" oluyorum...
en yakın dostlarımdan, onunla da 20 yıla yaklaştı dostluğumuz... birbirine çok uzak yerlerde yaşamamıza rağmen, bunca yıldır hiç mesafe girmedi aramıza... şimdi haber verdi, resmen ayaklarım yerden kesildi, kanatlandım mutluluktan, heyecandan!
öyle böyle değil, çok mutluyum, ağzım kulaklarımda! içimden uçağa atlayıp hemen onun yanına gitmek geçiyor... bir de dans etmek tabii ki, en neşeli melodilerle :))
hoş geliyorsun bebiş, çok hoş geliyorsun :))))

Yorumlar

absalom dedi ki…
:))
carmen teyze mi dicek şimdi ufaklık sana...

:)

candan konusuna candan katılıyorum sana iris.
hani nasıl desem.
demiyim bişi ya susuyım ben bu sefer şarkıyı dinliyim.

:)
iris dedi ki…
:)) carmen'ini bilmem de teyze diyecek o kesin :))
piki efem, bişi demeden dinleyiniz o zaman şarkıyı, yorumu sonra alırım :))
mythemis dedi ki…
ya bazılarına duyurulur calış bende teyze olmak istiyorum tembel öğretmen :-(
iris dedi ki…
canım benim olacak ama azcık daha zamanı var ki :)) sen de teyze olucan, ben de olucam, birlikte büyüyecekler bizim gibi :)))
myhoş dedi ki…
bir bebek,
yeni bir hayat,
yeni umutlar,
taptaze bir soluk,
hayata dair güzellikler düşlemek
denektir herzaman.
Hoşgelsin bebek,uzun ömürlü ve sağlıklı olsun.
iris dedi ki…
çok teşekkür ederim myhoş... gerçekten de umut aşıladı bize daha şimdiden, sadece haberiyle... hoşgelsin tüm bebişler :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tarık Akan'a Veda

bazı insanlar vardır, samimiyetine, doğruluğuna inanmanız için tanımanıza gerek yoktur. sadece bilirsiniz. 

tarık akan da o insanlardandı işte. size selam vermesi için sizi tanımasına gerek yoktu, göz göze gelmeniz yeterliydi. "ün"ü hazmedememiş kimileri gibi yapmacık, gurursuz ve büyük burunlu değildi. "halk"tı o... insandı... 

kendisiyle tanışma imkanım olmasına rağmen neden bilmem tanışmadım. bakırköy'de olduğu gibi, yıllarca bodrum'da da karşılaştık, bazı günler ailesiyle şahbaz motel'e gelirdi denize girmeye... çocuk halimle hayrandım, yetişkin oldum hayranlığım hiç azalmadı. siyasi tavrını, dik duruşunu gördükten sonra hayranlığım daha da anlam kazandı. 

hiç unutmam, gökyüzünün delindiği bir kasım günü bakırköy'de karşılaştık onunla. 2-3 metre aralıkla taksi bekliyorduk ve o benden önde duruyordu. o şemsiyesiz, ben şemsiyeli olduğum halde durdurduğu taksiyi bana gönderip kendisi o yağmurda beklemeyi seçti. öyle de nazik bir insandı. 

kazandıkların…

Hayat Berbat...

Shantaram - Alıntılar

* Bir adamın kalbinde ne kadar kötülük olduğunu ancak gülümsediğinde görebilirsiniz.* Küçük düşürüldüğümüzde hissettiğimiz utancın bir kısmı da insan olmaktan duyduğumuz utançtır. 


* Suçluluk, üzerimize sapladığımız bıçağın kabzasıdır, aşk ise bıçağın kendisidir. Ama bıçağı keskin tutan endişedir. Sonunda hepimiz endişeye mağlup oluruz.


* Zalimlik aynı zamanda bir çeşit korkaklıktır. Zalimce bir kahkaha yalnız değilken korkakların ağlama şeklidir. Acı çektirerek de yas tutar böyle insanlar.


* Yani her şeyi olduğundan ya da gerektiğinden daha zor hale getiriyorsunuz. Hayatın gerçekleri oldukça basittir. İlk başlarda hayvanlardan, havadan, ağaçlardan, gecenin karanlığından, yani birbirimizden başka her şeyden korkuyorduk. Şimdi ise birbirimiz dışında hemen hemen hiçbir şeyden korkmaz hale geldik. Kimse diğerinin neyi, neden yaptığını bilmiyor. Kimse doğruları söylemiyor. Kimse mutlu değil. Kimse güvende değil. Dünyada yanlış olan onca şey arasında yapabileceğin tek şey var, o da hayatta ka…