Ana içeriğe atla

ayyhhh!

ayyhhh!
içim kurudu be kaç gündür yazılı sorusu hazırlamaktan!
sonra bir de bunları okuması var!
ama neyse, o kısım eğlenceli oluyor, öğrenci milletinden nice bombalar çıkıyor :D

Yorumlar

Fısıltı dedi ki…
lütfen buyur bir fincan salep :))
sıcacık karşılıklı ha ne dersin :)
ohhhhhhhhhhhhh içim ısındı walla :P
absalom dedi ki…
ah be iris nerdeyse seni her okuduğumda ortaokul-lise yıllarım geliveriyo gözlerimin önüne.

ki pek aklıma gelmes genelde.

kimbilir öretmenlerim ne yapıyolardır şimdi?
bi gülbeşeker vardı mesela...
ah ahhh

sahi senin lakabın ne öğrenciler arasında?
bitti mi yoksa o gelenek?

nolamaz.
bitemez.

:)
iris dedi ki…
suskun güvercin
valla ne güzel olurdu, hiç hayır demezdim :))
(hatta ellerine sağlık, içmiş say beni :P)

absalom
sana okul yıllarını hatırlatmam iyi mi, kötü mü bilemedim :))
gülbeşeker hee hımmm :)) vardır elbet bir lakabım ama haberim yok açıkçası, ama kulağıma çalınırsa söylerim sana :))

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tarık Akan'a Veda

bazı insanlar vardır, samimiyetine, doğruluğuna inanmanız için tanımanıza gerek yoktur. sadece bilirsiniz. 

tarık akan da o insanlardandı işte. size selam vermesi için sizi tanımasına gerek yoktu, göz göze gelmeniz yeterliydi. "ün"ü hazmedememiş kimileri gibi yapmacık, gurursuz ve büyük burunlu değildi. "halk"tı o... insandı... 

kendisiyle tanışma imkanım olmasına rağmen neden bilmem tanışmadım. bakırköy'de olduğu gibi, yıllarca bodrum'da da karşılaştık, bazı günler ailesiyle şahbaz motel'e gelirdi denize girmeye... çocuk halimle hayrandım, yetişkin oldum hayranlığım hiç azalmadı. siyasi tavrını, dik duruşunu gördükten sonra hayranlığım daha da anlam kazandı. 

hiç unutmam, gökyüzünün delindiği bir kasım günü bakırköy'de karşılaştık onunla. 2-3 metre aralıkla taksi bekliyorduk ve o benden önde duruyordu. o şemsiyesiz, ben şemsiyeli olduğum halde durdurduğu taksiyi bana gönderip kendisi o yağmurda beklemeyi seçti. öyle de nazik bir insandı. 

kazandıkların…

Hayat Berbat...

Shantaram - Alıntılar

* Bir adamın kalbinde ne kadar kötülük olduğunu ancak gülümsediğinde görebilirsiniz.* Küçük düşürüldüğümüzde hissettiğimiz utancın bir kısmı da insan olmaktan duyduğumuz utançtır. 


* Suçluluk, üzerimize sapladığımız bıçağın kabzasıdır, aşk ise bıçağın kendisidir. Ama bıçağı keskin tutan endişedir. Sonunda hepimiz endişeye mağlup oluruz.


* Zalimlik aynı zamanda bir çeşit korkaklıktır. Zalimce bir kahkaha yalnız değilken korkakların ağlama şeklidir. Acı çektirerek de yas tutar böyle insanlar.


* Yani her şeyi olduğundan ya da gerektiğinden daha zor hale getiriyorsunuz. Hayatın gerçekleri oldukça basittir. İlk başlarda hayvanlardan, havadan, ağaçlardan, gecenin karanlığından, yani birbirimizden başka her şeyden korkuyorduk. Şimdi ise birbirimiz dışında hemen hemen hiçbir şeyden korkmaz hale geldik. Kimse diğerinin neyi, neden yaptığını bilmiyor. Kimse doğruları söylemiyor. Kimse mutlu değil. Kimse güvende değil. Dünyada yanlış olan onca şey arasında yapabileceğin tek şey var, o da hayatta ka…