Ana içeriğe atla

"baba dedik....... ?!"


çocuklar bir alem... yeni nesil hele maşallah çok bilmiş ve korkusuz doğuyor :)
bir tanıdığımız, 5 yaşındaki oğluyla dışarıya çıkmış... baba-oğul el ele tutuşmuş yürüyorlarken, ufaklığın gözü oyuncakçının vitrinine takılmış... babamız fark etmiş ama belli etmemiş... bizim ufaklık babasının elini çekiştirmeye, en küçük sesiyle babasına seslenmeye, o duymamazlığa geldikçe de söylenmeye başlamış... babamız yine "bakalım ne yapacak?" diye umursamamış... derken bizim ufaklık bakmış ki dükkandan uzaklaşılıyor, kafasını yukarı kaldırıp, gayet yüksek bir sesle; "yarım saattir baba diyoz eşşoleşek ne bakmıyosun?!" diye seslenince, bizim tanıdık haliyle dumur :D

Yorumlar

Yiğit dedi ki…
:)))))) suç çocukta değil tabiki adı üstünde çocuk. Kime nasıl hitap edeceğini öğretmeyen babada. Haketmiş:))
iris dedi ki…
kesinlikle kaşnmış bir baba var karşımızda :)) "ne yapacak" diye beklersen, sonuç bu olur ancak :))
Agresifboy dedi ki…
"yarım saattir baba diyoz eşşoleşek ne bakmıyosun?!" :D komaya girdim çok güzeldi iyi ders vermiş babasına :))
iris dedi ki…
:)) biz de dinlediğimizde komaya girdik, "haketmişsin"i de ekledik tabii :))
iris dedi ki…
:)) azıcık :D
Nurdan'dan dedi ki…
demekki babanın da çocuğa hitap şekli aynı ki!!!
hiç dumur olasın aynaya baksın
iris dedi ki…
bu konuda babayı korumam lazım çünkü kendisi pedagog ve gerçekten kullandığı kelimelere ve davranışlarına çok dikkat ediyor...
çocuğun bu hitap şeklini nereden öğrendiğine gelince, ufak bir araştırmayla ortaya çıktı; anasıfındaki yaşıt arkadaşı mete :))
deep dedi ki…
:):):):)çocuk haklı bence:D:D:D:D

Bu arada bende mim'in var :)
homeless dedi ki…
baba icin uzuluyorum cok degil bi 5 sene sonra rolleri degistirirler
iris dedi ki…
öyle olacağını sanmıyorum ama bakalım :) yaşayıp, izleyip göreceğiz :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tarık Akan'a Veda

bazı insanlar vardır, samimiyetine, doğruluğuna inanmanız için tanımanıza gerek yoktur. sadece bilirsiniz. 

tarık akan da o insanlardandı işte. size selam vermesi için sizi tanımasına gerek yoktu, göz göze gelmeniz yeterliydi. "ün"ü hazmedememiş kimileri gibi yapmacık, gurursuz ve büyük burunlu değildi. "halk"tı o... insandı... 

kendisiyle tanışma imkanım olmasına rağmen neden bilmem tanışmadım. bakırköy'de olduğu gibi, yıllarca bodrum'da da karşılaştık, bazı günler ailesiyle şahbaz motel'e gelirdi denize girmeye... çocuk halimle hayrandım, yetişkin oldum hayranlığım hiç azalmadı. siyasi tavrını, dik duruşunu gördükten sonra hayranlığım daha da anlam kazandı. 

hiç unutmam, gökyüzünün delindiği bir kasım günü bakırköy'de karşılaştık onunla. 2-3 metre aralıkla taksi bekliyorduk ve o benden önde duruyordu. o şemsiyesiz, ben şemsiyeli olduğum halde durdurduğu taksiyi bana gönderip kendisi o yağmurda beklemeyi seçti. öyle de nazik bir insandı. 

kazandıkların…

Hayat Berbat...

Shantaram - Alıntılar

* Bir adamın kalbinde ne kadar kötülük olduğunu ancak gülümsediğinde görebilirsiniz.* Küçük düşürüldüğümüzde hissettiğimiz utancın bir kısmı da insan olmaktan duyduğumuz utançtır. 


* Suçluluk, üzerimize sapladığımız bıçağın kabzasıdır, aşk ise bıçağın kendisidir. Ama bıçağı keskin tutan endişedir. Sonunda hepimiz endişeye mağlup oluruz.


* Zalimlik aynı zamanda bir çeşit korkaklıktır. Zalimce bir kahkaha yalnız değilken korkakların ağlama şeklidir. Acı çektirerek de yas tutar böyle insanlar.


* Yani her şeyi olduğundan ya da gerektiğinden daha zor hale getiriyorsunuz. Hayatın gerçekleri oldukça basittir. İlk başlarda hayvanlardan, havadan, ağaçlardan, gecenin karanlığından, yani birbirimizden başka her şeyden korkuyorduk. Şimdi ise birbirimiz dışında hemen hemen hiçbir şeyden korkmaz hale geldik. Kimse diğerinin neyi, neden yaptığını bilmiyor. Kimse doğruları söylemiyor. Kimse mutlu değil. Kimse güvende değil. Dünyada yanlış olan onca şey arasında yapabileceğin tek şey var, o da hayatta ka…