Ana içeriğe atla

Kırmızı nokta mağdurları

Koca evde ısırılan, kanı emilen yalnızca biziz! Sebebini bilememekteyiz! Başlarda sayıyorduk, artık saymayı bıraktık.. O kadar çok kırmızı noktamız var ki! Koca bir sinek sülalesini doyurduk, neredeyse uçamaz hale geldiler.
Fenistil bu yazın en favori ilacı, elimizden düşmek bilmedi, sürünüp duruyoruz. Ama gittikçe artıyor bu kırmızı noktalar ve ben kaşınmaktan çok sıkıldım... Unutmazsam yarın amonyak alacağım. İğrenç kokuyor kabul, ama kaşıntıyı hemen yok ediyor.. Hem belki kabartılarımız da söner..
Hee bir de bu sinekler terminatör gibi.. Sanki bütün bir kış bugünler için beklemişler, hazırlanmışlar. Hiçbir şey çare olamadı henüz derdimize.

Yorumlar

mythemis dedi ki…
bilimsel açıdan 0RH+ kan grubunu sivriler çok sevsede bunu sadece kan grubuna değilde mükemmel sansımıza bağlıyorum iriscim. kimsenin başına gelmez bizim başımızdan gitmez durumu. Ne diyim derdimiz sadece sivriler olsun. dün benide 15 dakka boyunca (belki daha fazla)bu arada meshur kelebeklerden biri kovaladı kardeşim çantayla kovalamasa gözüme girecekti. dakikalarca saçımdan çıkarmaya çalıştım şeytan diyo al kurut taçlarına süs olarak yapıştır...
UykusuZ dedi ki…
:))) sinkov! kesin çözüm
iris dedi ki…
bilimsel doktrinleri yerle bir ederiz biliyorsun canım benim.. Ben Arh+ kuzen Arh- :) yetenek ve şans biraraya nadiren gelebiliyor :)
Kelebek yanlış kişiye çatmış farkında değil :)
absalom dedi ki…
carmennnn :))

oy oy kıyamam ya.
plajda yağmur evde sivri saldırısı.
yannız feci olur bilirim bazen verandada bile oturtmaz bizi çıldırtırlar insanı.

uykusuz doru sölüyo dışarda sinkov tarzı bişe kollara bacaklara fısfıs.
içerde raidin galiba şöle küçük tüpleri var prize takıyosun iş bitiyo.

sağ salim tatilini bitirmeni temenni ediyorum eheheheh.
iris dedi ki…
Uykusuz, bunlar terminatör gibi hiçbir şey işe yaramadı. Mutasyona uğramış gibiler :)

Absalom
kıyma bana zaten :) böyle bi yağmur, bi sinek saldırısı birileri beddua mı etti dedim :P
Evde raid işe yaradı gibi, ama dışarda hiçbir şey işe yaramadı :)
Metin Can Aslan dedi ki…
Bak canım arkadaşım (Dişler sıkılı)
Gitmişsin tatil yapıyorsun; yok yağmur yağdı plajda şemsiyenin altına sığındık, yok sivri sinekler kovaladı kırmızı noktalarımız oldu.
Çalışıyoruz biz burda o yağmurda o sivrilerle.

Edeb ya hu!
iris dedi ki…
canım arkadaşım
azcık zaman kaldı sizin de tatile çıkmanıza. biz sizin yurtdışına çıkmanıza bir şey diyor muyuz?
Hem edepsiz hem çirkef olabilirim :))

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tarık Akan'a Veda

bazı insanlar vardır, samimiyetine, doğruluğuna inanmanız için tanımanıza gerek yoktur. sadece bilirsiniz. 

tarık akan da o insanlardandı işte. size selam vermesi için sizi tanımasına gerek yoktu, göz göze gelmeniz yeterliydi. "ün"ü hazmedememiş kimileri gibi yapmacık, gurursuz ve büyük burunlu değildi. "halk"tı o... insandı... 

kendisiyle tanışma imkanım olmasına rağmen neden bilmem tanışmadım. bakırköy'de olduğu gibi, yıllarca bodrum'da da karşılaştık, bazı günler ailesiyle şahbaz motel'e gelirdi denize girmeye... çocuk halimle hayrandım, yetişkin oldum hayranlığım hiç azalmadı. siyasi tavrını, dik duruşunu gördükten sonra hayranlığım daha da anlam kazandı. 

hiç unutmam, gökyüzünün delindiği bir kasım günü bakırköy'de karşılaştık onunla. 2-3 metre aralıkla taksi bekliyorduk ve o benden önde duruyordu. o şemsiyesiz, ben şemsiyeli olduğum halde durdurduğu taksiyi bana gönderip kendisi o yağmurda beklemeyi seçti. öyle de nazik bir insandı. 

kazandıkların…

Hayat Berbat...

Shantaram - Alıntılar

* Bir adamın kalbinde ne kadar kötülük olduğunu ancak gülümsediğinde görebilirsiniz.* Küçük düşürüldüğümüzde hissettiğimiz utancın bir kısmı da insan olmaktan duyduğumuz utançtır. 


* Suçluluk, üzerimize sapladığımız bıçağın kabzasıdır, aşk ise bıçağın kendisidir. Ama bıçağı keskin tutan endişedir. Sonunda hepimiz endişeye mağlup oluruz.


* Zalimlik aynı zamanda bir çeşit korkaklıktır. Zalimce bir kahkaha yalnız değilken korkakların ağlama şeklidir. Acı çektirerek de yas tutar böyle insanlar.


* Yani her şeyi olduğundan ya da gerektiğinden daha zor hale getiriyorsunuz. Hayatın gerçekleri oldukça basittir. İlk başlarda hayvanlardan, havadan, ağaçlardan, gecenin karanlığından, yani birbirimizden başka her şeyden korkuyorduk. Şimdi ise birbirimiz dışında hemen hemen hiçbir şeyden korkmaz hale geldik. Kimse diğerinin neyi, neden yaptığını bilmiyor. Kimse doğruları söylemiyor. Kimse mutlu değil. Kimse güvende değil. Dünyada yanlış olan onca şey arasında yapabileceğin tek şey var, o da hayatta ka…